Zelená ocel
Výroba oceli je energeticky náročný proces s bezprostředním vlivem na životní prostředí. Evropští oceláři ale dlouhodobě dělají vše pro to, aby byla jejich environmentální stopa co nejmenší. Úspěšně plní přísné legislativní požadavky a často jdou dobrovolně nad jejich rámec. Maximalizace těchto snah směrem k výrobě oceli, kterou jednou budeme moci nazývat „zelená“, však vedle environmentálních poplatků a vysokých cen energií představuje pro evropskou i českou ocel konkurenční hrozbu na globálním trhu. Bez rozumu, podpory a ochrany ze strany EU a vlád to nezvládneme.
Dekarbonizace
Cirkulární ekonomika
Ekologie
Aktivity našich členů
Antimonopolní úřad povolil vstup nového majitele do společnosti VÍTKOVICE STEEL
Jindal Steel International se stává oficiálně novým majitelem společnosti VÍTKOVICE STEEL. Úřad pro ochranu hospodářské soutěže povolil jejich spojení. Odkoupením akciových podílů od dosavadních majitelů získala společnost Jindal Steel International 100 procent akcií ostravského podniku.
Byty by mohlo vytápět teplo z třinecké energetiky
Memorandum o spolupráci v oblasti vytápění bytů podepsali v pátek 6. prosince představitelé města Český Těšín se společností Energetika Třinec. Memorandum je prvním krokem při přípravě projektu výstavby horkovodu, který by měl do Českého Těšína přivést teplo ze zdroje společnosti Energetika Třinec.
Zaměstnanci společnosti VÍTKOVICE STEEL si polepší o 8 %
Představitelé vedení a odborové organizace ve společnosti VÍTKOVICE STEEL zakončili vzájemnou shodou kolektivní vyjednávání a podepsali dodatek pro rok 2025 ke stávající kolektivní smlouvě, který stanovuje mzdový vývoj a zaměstnanecké benefity. Zaměstnancům porostou mzdy spolu s benefity v průměru o 8 %.
Evropský akční plán pro ocel volá po okamžitých opatřeních pro záchranu ocelářství v EU
Evropská ocelářská asociace Eurofer a evropská obchodní unie IndustriAll reagují na současnou kritickou situaci v ocelářství a v první polovině listopadu vydaly Evropský akční plán pro ocel.
VÍTKOVICE STEEL mají po dlouhé době zisk
Společnost VÍTKOVICE STEEL dosáhla po dlouhých letech ztrát opět zisku. Přestože se ocelářství potýká s vážnými problémy, firma vykázala za rok 2023 zisk 331 milionů korun. Je to nejlepší výsledek hospodaření za posledních více než 15 let.
Dobrovolníci z železáren vysadili pod Javorový stovky jedlí
V Gutském sedle roste od pátku 2 300 nových jedlí, které v rámci tradičního Dobrovolnického dne vysadili zaměstnanci Třineckých železáren. Ti pro tento den vyměnili prostředí fabriky za les a s krumpáčem v ruce se pustili do výsadby stromů. Připojili se k nim studenti Střední odborné školy TŽ.
TechnoFEEL inspiruje mladé k technickému vzdělání
Osmnáct studentů gymnázií bude mít během podzimu možnost zblízka se podívat na některé profese ve třech průmyslových firmách. Přihlásili se do projektu TechnoFEEL, který jim chce přiblížit možnosti technického vzdělávání a ukázat různé kariérní cesty v technických oborech.
Energetický náročný průmysl volá po realistickém Národním klimaticko-energetickém plánu
Zástupci českých firem z energeticky náročných odvětví vyzvali vládu k realističtějšímu zpracování Národního klimaticko-energetického plánu, který nastiňuje směrování energetické a klimatické politiky státu.
VÍTKOVICE STEEL posílí nový majitel – Jindal Group
Společnost VÍTKOVICE STEEL bude mít nového silného vlastníka, který jí zajistí zelenou ocel a investice do rozvoje.
Třinecké železárny zahájily první projekt dekarbonizace
Slavnostním poklepáním na základní kámen oficiálně začala stavba Železnorudné briketační linky v Třineckých železárnách. Jde o první projekt transformace huti, která zásadním způsobem sníží emise oxidu uhličitého.
Eurofer varuje: výroba oceli v EU a celý ocelářský sektor je v existenčním ohrožení
Nejnovější vývoj v ocelářském odvětví a v kritických hodnotových řetězcích je znepokojivým příznakem neustálého zhoršování situace, které ohrožuje přežití výrobců oceli a jejich klíčových výrobních zákazníků v Evropě.
Většina obyvatel Moravskoslezského kraje chce, aby stát ocelářství v kraji udržel
Až pro 95 % lidí z MSK je těžký průmysl významným prvkem pro rozvoj Moravskoslezského kraje, přínosy vidí hlavně v poskytování pracovních míst, přispívání k regionální ekonomice či podpoře místních podniků.